teisipäev, 21. juuni 2016

Robootika

Meie koolis on palju aineid, mida mujal koolides ei leia. Palju on meil ka igasuguseid nutiseadmeid. Kuid kes veel ei teadnud, siis neid mõlemat ühendab robootika!

Robootika on 11. klassis ja ka kohustuslik nii reaalklassile kui ka loodusklassile, ning ka 5 klassis antakse robootika tundi. Robootika tunde annab õpetaja Tarmo Mäesalu. Minu jaoks oli robootika tund suhteliselt huvitav, nii ehitamise poole pealt, kui ka programmeerimise poole pealt. Kuid kes tahab seda varem kogeda või rohkem, kui tundidest ei piisanud, siis selleks on meie koolis ka robootikaring. Füüsikaõpetaja Elle Klooster juhendab kolmanda kuni viienda klassi õpilasi robootika ringis.

Roboteid ehitatakse Lego Mindstormsi komplektidest ja siis progammeeritakse, kasutades Mindstorm.nxt programmi. Kasutatakse ka EV3 ja Wedo 2.0 baasil roboteid. Robotid võivad olla nii mõnedki asjad või loomad. Piiri paneb ette vaid inimloomus!
Lego kastid robotite ehitamiseks

Juuni alguses külastasin põhikooli robootikaringi ja õpetaja Klooster näitas lahkelt ette, mida nad seal ringis teevad. Algajad ehitavad juhendite järgi, edasijõudnud juba oma ideede kohaselt, aga pearõhk on programmeerimise õppimisel. Sain ka robotitest pilti teha. Ring on tasuline, alustab uue õppeaasta oktoobris ja infot selle kohta saab septembris kooli koduleheküljelt.


Helikopter

Koer


Robotitel on mitu eesmärki. Mõned peavad niisama tõusma, istuma või haukuma vastavalt sellele, kui kaugel keegi temast on, kuni loomade slaalomini ning ka palju keerukamate tegevusteni. Pallide sorteerimine värvi järgi, ruumis olijate kokkulugemine, õhulend, asjade lennutamine teatud kaugusel olevasse kasti ja joont jälgides omapäi sõitmine on roboti jaoks käkitegu, kui vaid õiged jupid küljes ja õige programm peal on.



Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar